PROGRAMOWANIE
ZE SCOTTIE GO! EDU

Poznaj klocki do układania na planszy połączone z aplikacją mobilną

Naucz dzieci programować razem z przyjaznym kosmitą Scottim!

Podstawa programowa edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej zaleca naukę kodowania i programowania przez zabawę. Zakłada, że edukacja informatyczna wprowadza dzieci w świat pojęć, takich jak: zbiory, rytmy, pytania, sekwencje, planowanie działań, logiczny ciąg itp. poprzez wykorzystanie do tego zabawy czy gier interakcyjnych lub planszowych, dokładnie takich jak Scottie Go! Edu. 

 

Lekcje ze Scottie Go! EDU rozwijają u uczniów:

  • kluczowe kompetencje,
  • myślenie logiczne i algorytmiczne,
  • umiejętność planowania działań,
  • umiejętność pracy z instrukcją
  • umiejętność dedukcji i analizy
  • kreatywność i twórcze podejście do problemu
  • komunikowanie się i precyzyjne wyrażanie myśli
  • współpracę w grupie
Zobacz przykładową lekcję
scottie go edu opis zawartości zestawu dla szkół
scottie go edu aplikacja mobilna i klocki do programowania

Jak pracować zestawem Scottie Go! EDU?

Edukacyjna pomoc do nauki programowania zawiera 91 zadań, o różnym stopniu trudności. Koncepcja metodyczna oparta jest na układaniu klocków, które służą do budowania algorytmów. Zestaw zawiera 179 klocków,  które uczeń układa na planszy, wg określonego wzoru, następnie robi zdjęcie tabletem lub smartfonem i sprawdza poprawność wykonania zadania. Z jednym zestawem może pracować od 1 do 4 uczniów. Najlepsze efekty edukacyjne uczniowie osiągają pracując w parach.

Dowiedz się więcej

SCOTTIE GO! EDU POMOC EDUKACYJNA WPROWADZAJĄCA DO NAUKI PROGRAMOWANIA

Poznaj sprawdzone rozwiązania na ciekawe i pełne pasji zajęcia z kodowania i programowania w przedszkolu i w szkole.

Dowiedz się więcej

PRODUKTY POLECANE DO PRACY ZE SCOTTIE GO! EDU

Rozwijaj myślenie algorytmiczne i wdrażaj uczniów do programowania

Scottie Go! EDU, to wyjątkowa pomoc edukacyjna, którą pokochali uczniowie i nauczyciele w szkołach w Polsce i na świecie. Pomoc sympatycznemu Kosmicie, który rozbił się na planecie Ziemia, uczy dzieci empatii i podstaw programowania. Zadania logiczne, algorytmiczne łamigłówki oraz różne obiekty do zdobycia, angażują dzieci, a interaktywny kurs programowania skupia ich uwagę i ułatwia zapamiętywanie. Zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne z wykorzystaniem Scottie Go! EDU, możemy urozmaicić wykorzystując pomoce dydaktyczne z oferty Moje Bambino.

Interaktywne nauka programowania z tablicą interaktywną i monitorem dotykowym insGraf DIGITAL

Spraw, by nauka kodowania i programowania stała się prawdziwą pasją dla Twoich uczniów. Wykorzystaj możliwości interaktywnego monitora dotykowego w prezentowaniu wysokiej jakości materiałów dydaktycznych i odkrywania fascynującego świata kodów i algorytmów.

Potrzebujesz doradztwa w wyborze pomocy dydaktycznych do nauki kodowania i programowania?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Ewa Myka-Zaprawa
667 633 861
e.myka@mojebambino.pl

Anita Smolińska
781 980 221
a.smolinska@mojebambino.pl

Mateusz Kociuba
667 622 034
m.kociuba@mojebambino.pl

Piotr Waś
504 266 598
p.was@mojebambino.pl

Napisz do nas!

Moje Bambino

ul. Graniczna 46, Łódź

biuro@mojebambino.pl

Formularz kontaktowy

Scottie GO! EDU to innowacyjna pomoc dydaktyczna do nauki programowania w przedszkolu i w szkole podstawowej. Scottie GO!EDU to połączenie tradycyjnych tekturowych klocków z aplikacją mobilną z prawie 100 ciekawymi zadaniami dla uczniów, które rozwijają u nich wiele kluczowych kompetencji. Innowacyjna pomoc edukacyjna Scottie Go!EDU rozwija intuicję algorytmiczną i wspiera rozwój kompetencji uczniów: krytycznego myślenia, współpracy w grupie czy pracą metodą projektu, dzięki czemu uczniowie rozwijają umiejętności właściwego planowania i organizacji pracy, rozwiązywania skomplikowanych problemów oraz pracy zespołowej i efektywnej realizacji zadań. Scottie Go! EDU to nowoczesna pomoc dydaktyczna z atrakcyjną fabułą i sympatycznym kosmitą Scottie’m, w której należy pomóc bohaterowi zdobyć części zamienne do pojazdu kosmicznego, programując jego ruchy przy pomocy specjalnych klocków. Pomoc daje możliwość stopniowania trudności ćwiczeń i wprowadzanie bardziej skomplikowanych pojęć, związanych z programowaniem, zgodnie z możliwościami ucznia. Dostępne w ofercie Moje Bambino zestawy pozwalają na naukę programowania już w przedszkolu (Scottie Go! Basic) oraz w szkole ( Scottie Go! Dojo). Pomoc dydaktyczną można wykorzystać również w nauce języka angielskiego dzięki wersji angielskiej zestawu. Najnowsza wersja pomocy edukacyjnej z tej serii, Scottie Go! DOJO jest kreatorem poziomów i stanowi rozszerzenie możliwości pracy i edukacyjnego wykorzystania zestawu Scottie Go! EDU.
Jeśli chcą Państwo zwiększyć możliwości pracy z pomocą, warto wykorzystać na lekcji interaktywny monitor insGraf Digital, m.in. dzięki funkcji udostępniania ekranu z dowolnego miejsca w sali. Uczniowie mogą w ten sposób dzielić się stworzonymi przez siebie programami i sposobem na rozwiązanie zadania, udostępniając ekran na monitorze tak, by widzieli go wszyscy uczniowie w klasie. W skład zestawu Scottie Go! EDU wchodzą także materiały dydaktyczne online, w postaci przewodnika nauczyciela z zadaniami i ich rozwiązaniami oraz karty pracy i scenariusze zajęć, które stanowią nieocenione wsparcie dla nauczyciela.