Nowoczesna pracownia

informatyczna

Innowacyjne lekcje z monitorem interaktywnym insGraf DIGITAL

Pracownia informatyczna wspierająca rozwój kompetencji XXI wieku

Efektywna edukacja w nowoczesnej pracowni informatycznej

nowoczesna pracownia informatyczna w szkole wizualizacja
Krzesło Ergo

obrotowe krzesło na kółkach

Meble Flexi

eleganckie i trwałe meble z kolekcji Flexi

Tablica interaktywna insGraf MT Multitouch

najwyższej jakości tablica dotykowa

Stolik komputerowy

stolik z półką na komputer i szufladą na klawiaturę

ZOBACZ ARANŻACJĘ

Szybki rozwój technologii informatycznych stawia nowe wymagania przed młodym pokoleniem, dlatego ważne jest by szkoła przygotowała uczniów do podjęcia obowiązków i wyzwań XXI wieku. Szkoła powinna pokazywać uczniom praktyczne możliwości wykorzystania informatyki, kodowania oraz programowania w codziennym życiu. Wyposażać uczniów w umiejętności programistyczne, wspierać rozwój myślenia komputacyjnego oraz zadbać o warunki sprzyjające skutecznemu nabywaniu tejże wiedzy.

Nowoczesna pracownia informatyczna to zarówno sprzęt cyfrowy, jak i funkcjonalne meble i dodatki. W celu zapewnienia odpowiednich warunków do pracy przed komputerem w pracowni umieszczone zostały stoliki komputerowe z półką i szufladą na sprzęt IT, a także wygodne, mobilne krzesła Ergo. Mobilne krzesło z lekko sprężystym oparciem w naturalny sposób dostosowuje się do pleców dziecka, gwarantując utrzymanie prawidłowej postawy ciała i komfort siedzenia podczas jednostki lekcyjnej. Funkcjonalne zestawy meblowe, w naturalnej kolorystyce, z kolekcji Flexi, zapewnią bezpieczne przechowywanie sprzętu elektronicznego oraz pozwolą na wyeksponowanie tradycyjnych pomocy dydaktycznych.

Pomoce dydaktyczne do nowoczesnej pracowni komputerowej

Kompleksowe wyposażenie szkolnej pracowni komputerowej

Podstawa programowa przedmiotu informatyka dla klas IV–VIII zakłada zdobycie umiejętności w zakresie programowania oraz rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych oraz stosowanie zdobytej wiedzy w codziennych sytuacjach. Odpowiednio dobrany sprzęt, typu komputer,monitor, laptop, szybkie łącze, pełnią fundamentalną rolę w pracowni komputerowej, angażując uczniów i zachęcając ich do obcowania ze wirtualnymi zasobami: poszukiwania, selekcjonowania i wyboru informacji, tworzeniu własnych programów. Sprzyjają skutecznej wspólpracy w grupie, komunikacji i relacjom.

Ważny element wyposażenia sali stanowi wysokiej jakości ceramiczna tablica interaktywna insGraf MT Multitouh. Daje ona możliwość pracy czwórki dzieci w tym samym czasie, jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. Jednorazowa kalibracja oraz funkcja użytkowania tablicy interaktywnej, jak tradycyjnej tablicy suchościeralnej, pozwala na prowadzenie dynamicznych i innowacyjnych lekcji, poprzez możliwość rysowania, importowania multimediów, zrzutów ekranowych, rejestrowania wideo, zapisu prezentacji do formatu PDF.

nowocześnie wyposażona pracownia informatyczna z monitorem interaktywnym

Zadbaj o odpowiednią aranżację przestrzeni

Odpowiednio zaprojektowana sala dydaktyczna staje się skutecznym narzędziem w pracy nauczyciela.

Produkty polecane przez specjalistów

Chromebook
Acer Spin 512
 • laptop z dotykowym ekranem
 • może służyć również jako tablet
 • wyświetlacz o przekątnej 12 cali i ruchomej konstrukcji
Laptop
Acer TravelMate P2
 • bezpieczny i wydajny notebooki
 • ekran o przekątnej 15,6 cali, procesor: Intel Core i5
 • dysk: 256GB SSD
Laptop
Acer B311
 • wytrzymała konstrukcja
 • długa żywotność baterii
 • mechanicznie zakotwiczone klawisze odporne na zalanie
Chromebook
Acer 314 – C933T
 • ekran o przekątnej 14 cali
 • procesor: Intel Celeron N4120
 • system operacyjny: Google Chrome OS
Komputer
Verition X2
 • wydajny procesor,
 • opcjonalna grafika, duża pojemność i pamięć
 • 10-litrowa obudowa
ekran programu na monitorze interaktywnym insgraf digital w pracowni informatycznej

TOP produkt

Dzielenie się plikami jest obecnie podstawową formą przekazywania wiedzy.  Spraw by przekaz wiedzy i dzielenie się materiałami stało się łatwe i trwało kilka sekund.

Monitor interaktywny insGraf DIGITAL  75 z wbudowanym komputerem to najnowocześniejsze rozwiązanie w zakresie udostępniania treści ze wszystkich urządzeń Android, iOS i Windows.

Najczęściej wybierane do pracowni informatycznej

Obrotowe krzesło na kółkach

Poznaj najchętniej wybierane produkty

Kontenerek uzupełniający kolekcję Grande

Potrzebujesz doradztwa, jak wyposażyć pracownię informatyczną?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Ewa Myka-Zaprawa
667 633 861
e.myka@mojebambino.pl

Anita Smolińska
781 980 221
a.smolinska@mojebambino.pl

Mateusz Kociuba
667 622 034
m.kociuba@mojebambino.pl

Piotr Waś
504 266 598
p.was@mojebambino.pl

Napisz do nas!

Moje Bambino

ul. Graniczna 46, Łódź

biuro@mojebambino.pl

Formularz kontaktowy

Szybki rozwój technologii sprawił, że informatyka stała się jednym z najbardziej kluczowych przedmiotów w innowacyjnej edukacji. Niezwykle ważne jest, aby szkoła przygotowywała uczniów do podjęcia wyzwań XXI wieku. Zadaniem placówki jest zapewnienie im odpowiednio wyposażonej przestrzeni (np. pracownia informatyczna z innowacyjnymi pomocami dydaktycznymi), wspierającej ukazanie praktycznego wykorzystywania kodowania, informatyki i programowania w życiu codziennym. Nowoczesna pracownia informatyczna to sprzęt cyfrowy, jak i mobilne i funkcjonalne meble i dodatki. Aby zapewnić odpowiednie warunki do pracy przed komputerem, warto zaopatrzyć pracownię informatyczną w stoliki komputerowe z półką i szufladą na sprzęt IT oraz wygodne krzesła Ergo. Mobilne krzesła dostosowują się do pleców dziecka, przez co gwarantują utrzymanie prostej postawy ciała oraz komfort siedzenia podczas lekcji. Zestawy meblowe Flexi, zapewnią bezpieczne przechowywanie sprzętu elektronicznego oraz tradycyjnych pomocy dydaktycznych. Dopełnieniem innowacyjnego wyposażenia pracowni informatycznej są panele dźwiękochłonne Ecophon w kształcie sześciokąta, ograniczające ilość bodźców dźwiękowych docierających do uczniów. W pracowni informatycznej niezbędne okażą się nowoczesne laptopy Acer, które dzięki wysokiej jakości obrazu umożliwią prowadzenie angażujących zajęć w klasie oraz zdalnie. Ważnym elementem wyposażenia sali jest także monitor interaktywny insGraf Digital, który dzięki swojej intuicyjnej i łatwej obsłudze, może być wykorzystywany przez każdego, zarówno nauczyciela, jak i ucznia. Monitor interaktywny insGraf Digital pozwala na prowadzenie dynamicznych i innowacyjnych lekcji, poprzez możliwość rysowania, importowania multimediów, zrzutów ekranowych, rejestrowania wideo, zapisu prezentacji do formatu PDF. Nowoczesne wyposażenie pracowni informatyki sprawia, że uczeń poznaje możliwości wykorzystywania informatyki w życiu codziennym oraz uczy się kodowania i programowania w praktyce.
Potrzebujesz pomocy w aranżacji pracowni informatycznej, która przyczyni się do rozwoju kluczowych umiejętności uczniów oraz rozwiązywania przez nich problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych? Sprawdź naszą ofertę.