Multimedialna pracownia fizyczna

Innowacyjne lekcje

z monitorem interaktywnym insGraf DIGITAL

Nowoczesna pracownia badawcza

Profesjonalne wyposażenie pracowni fizycznej

pracownia fizyczno-chemiczna w szkole
Tablica interaktywna

najwyższej jakości prezentacje na lekcji

Dygestorium

dygestorium przeznaczone do wykonywania doświadczeń przez nauczyciela

Stół demonstracyjny

stół do demonstrowania prowadzonych doświadczeń

Szafa Expo

elegancka biała szafa z kolekcji Expo

Fizyka jest nauką przyrodniczą, w której główny nacisk kładzie się na rozwijanie umiejętności w zakresie projektowania i przeprowadzania doświadczeń fizycznych. Nowoczesna pracownia fizyczna dostarcza uczniom narzędzia do poznawania świata przyrody oraz zrozumienia zasad, które nim rządzą. Znajdujące się w pracowni sprzęty i pomoce pomagają opanować wiedzę z obszaru dynamiki, energii, materii, elektrostatyki, magnetyzmu, optyki oraz ruchu drgającego i falowego, w przystępny i atrakcyjny dla ucznia sposób.

Pracownia fizyczna została wyposażona w niezbędne akcesoria do przeprowadzania badań naukowych: nowoczesne zestawy do praktycznych eksperymentów z dziedziny fizyki, Fizyka z Photonem,  programy multimedialne odpowiadające na założenia nowej podstawy programowej oraz zestawy odczynników potrzebnych do przeprowadzania doświadczeń.

Wyposażenie pracowni w certyfikowane meble: dygestorium oraz stoły demonstracyjne, pozwala na przeprowadzenie doświadczeń i obserwacji w bezpiecznych warunkach.

ZOBACZ ARANŻACJĘ

Interaktywny wymiar edukacji

Angażujące lekcje spełniające standardy nauczania w XXI wieku z programem Multilab: Fizyka

Interaktywna forma zajęć pozwala uczniom zaangażować się jeszcze mocniej w proces zdobywania wiedzy i sprzyja utrzymaniu przez nich skupienia. Dzięki temu możliwe jest efektywne nauczanie, które może odbywać się zarówno w formie stacjonarnej, jak i hybrydowej.

Polecaną pomocą dydaktyczną do nauki fizyki jest opracowany we współpracy z ekspertami z Centrum Naukowym Kopernik interaktywny program Multilab: Fizyka. Wyróżnia go 20 cegiełek ze scenariuszami doświadczeń oraz wiele materiałów dodatkowych, dzięki którym możliwe jest wzbogacenie lekcji o dodatkowe elementy. Nauczyciel może prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metody badawczej, co angażuje uczniów do samodzielnego zgłębiania poznawanych obszarów z dziedziny fizyki.

Nauka oparta na doświadczaniu i eksperymentowaniu

Innowacyjne lekcje z wykorzystaniem metody badawczej

modułowe pracownie przyrodnicze opakowania

Pracownia fizyczna została wyposażona w nowoczesne narzędzia i pomoce edukacyjne, które umożliwiają prowadzenie zajęć opartych na wykorzystaniu metody badawczej. W pracowni znalazła się pomoc edukacyjna z segmentu modułowych pracowni przyrodniczych na licencji Centrum Nauki Kopernik – Moduł Energia. Mobilne laboratorium badawcze pozwala prezentować zagadnienia  i przeprowadzać praktyczne eksperymenty dotyczące tematu wiodącego, jakim jest energia. Materiały opracowane przez ekspertów wyjaśniają podstawowe zagadnienia związane z energią i jej przemianami, w angażujący i ciekawy sposób.

W multimedialnej pracowni fizycznej doskonałym narzędziem wspierającym przekaz edukacyjny będzie monitor interaktywny insGraf DIGITAL, który doskonale zaspakaja potrzebę wizualizacji lekcji, umożliwiając optymalizację angażowania wszystkich zmysłów ucznia w procesie poznawczym, także ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zadbaj o odpowiednią aranżację przestrzeni

Odpowiednio zaprojektowana sala dydaktyczna staje się skutecznym narzędziem w pracy nauczyciela.

Produkty polecane przez specjalistów

Moduł Energia
 • angażująca metoda przekazu podstawowych zagadnień związanych z energią
 • materiały i scenariusze niezbędne do uczenia praktycznego
 • sprzęt z wyposażenia laboratoryjnego
MPP Fizyka
 • multimedialny program dydaktyczny do nauki fizyki w klasach 7 – 8 szkoły podstawowej
 • program na tablice i monitory interaktywne oraz tablety
 • 39 lekcji, 592 ekrany, 373 zadania, 10 filmów, 12 symulacji, 52 zasoby interaktywne, 13 gier dydaktycznych, 3 plansze interaktywne
MultiLab: Fizyka
 • multimedialny program dydaktyczny przeznaczony dla szkół ponadpodstawowych
 • obejmuje ćwiczenia interaktywne z różnych działów fizyki
 • działa na systemie Windows i Android
 • uczy pracy metodą projektu
Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze: Fizyka
 • pomoc dydaktyczna do pracowni fizycznej
 • rozwija myślenie krytyczne, kompetencje społeczne i cyfrowe
 • wsparcie w realizacji celów i założeń podstawy programowej w zakresie przedmiotów przyrodniczych
Krążek Newtona
 • koło z podstawowymi barwami widma światła widzialnego
 • wprawione w szybki ruch obrotowy przybiera kolor biały
 • doświadczenie ilustruje zasadę działania wielu urządzeń, np. telewizorów kolorowych, monitorów komputerowych
monitor interaktywny insgraf digital

TOP produkt

 Monitory interaktywne to technologia dla edukacji XXI wieku.

Zaufaj monitorom interaktywnym insGraf DIGITAL z najwyższą jakością obrazu w swojej klasie i postaw na najlepsze rozwiązania dla edukacji.

Najczęściej wybierane produkty do pracowni fizycznej

Stół z odpornym na uszkodzenia blatem HPL

Poznaj najchętniej wybierane produkty

Estetyczne i ergonomiczne krzesło

Potrzebujesz doradztwa, jak wyposażyć pracownię szkolną?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Ewa Myka-Zaprawa
667 633 861
e.myka@mojebambino.pl

Anita Smolińska
781 980 221
a.smolinska@mojebambino.pl

Mateusz Kociuba
667 622 034
m.kociuba@mojebambino.pl

Piotr Waś
504 266 598
p.was@mojebambino.pl

Napisz do nas!

Moje Bambino

ul. Graniczna 46, Łódź

biuro@mojebambino.pl

Formularz kontaktowy

Nowoczesna pracownia fizyczna to przestrzeń, która zapewnia uczniom narzędzia do poznawania świata przyrody oraz zrozumienia zasad, które nim rządzą. Dlatego też ważne jest, by w pracowni fizycznej znajdowały się sprzęty oraz pomoce, które pomogą przyswoić wiedzę z obszaru fizyki w łatwy i zrozumiały sposób. Pracownia fizyczna powinna być wyposażona w niezbędne akcesoria do przeprowadzenia doświadczeń: zestawy do przeprowadzania eksperymentów z fizyki, Photon Fizyka oraz programy multimedialne, które zawierają zadania, symulacje oraz przykłady, a także umożliwiają sprawdzenie wiedzy uczniów. Ważne jest, aby w klasie fizycznej znajdowały się wysokiej jakości certyfikowane meble: dygestorium oraz stoły demonstracyjne, które pozwolą na przeprowadzenie angażujących doświadczeń. Pracownię fizyczną warto zaopatrzyć w pomoce edukacyjne na licencji Centrum Nauki Kopernik np. Modułowe Pracownie Przyrodnicze Moduł Energia. Materiały w nim zawarte mają w jasny i angażujący sposób wyjaśniać podstawowe zagadnienia związane z energią i jej przemianami. Dodatkowo ich zadaniem jest ukazanie kluczowej roli w procesach fizycznych zachodzących w środowisku. Mobilne laboratorium pozwala przeprowadzać praktyczne doświadczenia, stawiać hipotezy i pytania badawcze oraz szukać na nie odpowiedzi. W multimedialnej pracowni fizycznej pomocnym narzędziem do nauki fizyki będzie monitor interaktywny insGraf Digital, który dzięki najwyższej jakości obrazom, zwizualizuje szczegółowo procesy zachodzące w środowisku z uwzględnieniem nawet najmniejszych detali. Możliwość pracy interaktywnymi metodami pracy, ukazującymi doświadczenia w świecie fizyki sprawia, że lekcje są dla uczniów ciekawe i angażują ich w proces zdobywania wiedzy. Doskonałym narzędziem edukacyjnym w klasopracowni fizycznej będzie też polecany przez specjalistów program edukacyjny MPP Fizyka przeznaczony dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Zawiera on aż 59 lekcji, 373 multimedialne zadania oraz 13 gier dydaktycznych i 3 plansze interaktywne. Program jest przeznaczony na tablice multimedialne, tablety oraz monitory interaktywne.
Szukacie pomysłu na innowacyjne wyposażenie pracowni fizycznej, która zaangażuje uczniów w zajęcia oraz pozwoli im szybciej przyswoić wiedzę?
Sprawdźcie nasze pomysły na aranżacje sali do nauki fizyki.