LEGO® Education dla szkół i przedszkoli

Wspieraj kreatywność, samodzielność i pewność siebie uczniów dzięki nauce przez zabawę i praktycznym doświadczeniom na zajęciach.

Dowiedz się więcej

Pewność siebie to podstawa!

Wyniki ogólnoświatowych badań dowodzą, że pewność siebie pomaga w nauce, a uczenie się przez praktykę ułatwia osiągnięcie sukcesu.

UCZNIÓW

twierdzi, że dzięki zajęciom praktycznym łatwiej przyswaja wiedzę.

UCZNIÓW

twierdzi, że dzięki nauce przez praktykę lepiej pamiętają dane zagadnienia.

NAUCZYCIELI

chciałoby prowadzić więcej zajęć praktycznych na swoich lekcjach.

Wykorzystaj rozwiązania LEGO® Education na każdym poziomie nauczania

Systemy edukacyjne LEGO® Education to kompleksowe wsparcie dla nauczyciela, dzięki którym poprowadzisz praktyczne zajęcia, rozwijające kluczowe kompetencje dzieci i uczniów na każdym etapie edukacji: począwszy od żłobka i przedszkola po szkołę podstawową i liceum.

Zobacz ofertę

Działanie na konkretach

Nauka przedmiotów STEAM

Nauka przez zabawę

Kodowanie i programowanie

Kompetencje społeczno- emocjonalne

Inżynieria i robotyka

Rozwiązania dla żłobków i przedszkoli

Zestawy LEGO® Education dla najmłodszych wspierają naturalną potrzebę poznawania świata i wrodzoną chęć do nauki. Klocki LEGO® DUPLO® rozwijają u dzieci umiejętności społeczne, emocjonalne i językowe, współpracę w grupie i rozwiązywanie problemów, a także stanowią praktyczne i przyjazne wprowadzenie w tematykę STEAM. Dzięki zabawie klockami edukacyjnymi w przedszkolu, dzieci przygotowują się również do podjęcia przyszłej nauki w szkole.

Odkryj edukacyjne zestawy klocków LEGO® DUPLO®, dzięki którym zrealizujesz ciekawe i kreatywne zajęcia w żłobku i w przedszkolu.

LEGO DUPLO Steam Park dla przedszkoli
LEGO WeDo 2.0. dla klas 1-3 do nauki programowania w szkole

Rozwiązania dla edukacji wczesnoszkolnej

LEGO® Education WeDo 2.0 dla młodszych klas szkoły podstawowej stanowi intuicyjne wprowadzenie uczniów w świat przedmiotów STEAM i podstaw programowania z wykorzystaniem edukacyjnych klocków LEGO®, silników, czujników i języka programowania opartego na Scratch.

Zachęć uczniów do konstruowania, krytycznego myślenia, współpracy w grupie, rozwiązywania realnych problemów w obszarze przyrody, ekologii, biologii, geografii czy fizyki razem z zestawem do programowania LEGO® Education WeDo 2.0.

Rozwiązania dla klas 4-8 szkół podstawowych

Zestaw dla szkół LEGO® Education SPIKE ™ Prime to połączenie edukacyjnych klocków do programowania, silników i czujników z inteligentnym oprogramowaniem. Lekcje z wykorzystaniem LEGO® Education SPIKE ™ Prime umożliwiają kreatywne projektowanie od łatwych projektów po nieograniczone możliwości, w tym programowanie w języku opartym na Scratch czy opcję eksploracji kodowania tekstowego w Python.

Pomóż uczniom zdobyć podstawowe umiejętności STEAM w praktyce i rozwijać kluczowe kompetencje XXI wieku, niezbędne, by stać się inżynierami jutra.

LEGO Education SPIKE PRIME do programowania i robotyki w szkole podstawowej
LEGO MINDSTORSM Education EV3 do programowania i robotyki w szkole

Rozwiązania dla szkół ponadpodstawowych

Zestaw edukacyjny LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 dla starszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych to zaawansowana pomoc dydaktyczna do wdrażania uczniów w świat programowania, robotyki i inżynierii. Dzięki wykorzystaniu klocków edukacyjnych LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 na lekcji uczniowie stosują rozwiązania w obszarze robotyki w nawiązaniu do rzeczywistych problemów z otaczającego ich świata, przygotowując się tym samym do podjęcia studiów wyższych i kariery w świecie nowych technologii.

Zapoznaj uczniów z nowym językiem programowania EV3 Micro-Python i pozwól im na pracę metodami programistów i inżynierów poprzez podejmowanie realnych wyzwań ze świata IT.

Profesjonalne wsparcie dla nauczyciela

Rozwiązania edukacyjne LEGO® Education obejmują profesjonalne i kompleksowe wsparcie działań nauczyciela. W trosce o zapewnienie komfortowych warunków pracy z klockami LEGO® Education dla szkół i przedszkoli, udostępnione zostały podręczniki metodyczne i scenariusze zajęć dla nauczycieli, intuicyjne oprogramowanie z instrukcjami krok po kroku, jak pracować z zestawami oraz możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego i profesjonalnych szkoleń dla nauczycieli i trenerów.

Dowiedz się więcej

Podręczniki dla nauczyciela

Baza metodycznych materiałów zgodnych z podstawą programową

Scenariusze zajęć

Gotowe pomysły na ciekawe i angażujące lekcje

Intuicyjne oprogramowanie

Wygodne w obsłudze aplikacje z materiałami dla nauczyciela

Szkolenia dla nauczycieli

Możliwość rozwoju zawodowego dla nauczycieli

Masz pytania?
Napisz do nas!

Potrzebujesz pomocy w wyborze oferty LEGO® Education do swojej placówki? Nie wiesz, który zestaw LEGO® DUPLO® będzie najlepszy dla Twojego przedszkola? A może potrzebujesz konsultacji w obszarze pomocy dydaktycznych do kodowania i programowania w Twojej szkole?

Skontaktuj się z naszymi konsultantami!

FAQs – najczęściej zadawane pytania

Gdzie mogę zakupić zestawy LEGO® Education?

Wszystkie zestawy LEGO® Education dla żłobków, przedszkoli i szkół mogą Państwo zakupić w sklepie Moje Bambino – Autoryzowanego Dystrybutora LEGO® Education w Polsce (www.mojebambino.pl).

Do kogo skierowana jest oferta LEGO® Education?

Oferta LEGO® Education jest przeznaczona dla placówek edukacyjnych: żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Jaki zestaw LEGO® Education wybrać do nauki kodowania dla najmłodszych?

Zestaw edukacyjny LEGO® DUPLO® Coding Express stanowi idealne przystępne wprowadzenie najmłodszych w świat zagadnień związanych z kodowaniem i zapoznanie dzieci z pojęciami: pętli, sekwencji czy warunków w formie działania na konkretach.

Jaki zestaw wybrać do przedszkola?

Dla żłobków i przedszkoli przeznaczone są edukacyjne zestawy LEGO® DUPLO®: STEAM PARK, Coding Express, Story Tales – Opowieści, Zbuduj Emocje, Mój Świat XL, Tech Machines oraz zestawy wzmacniające: Rury, Zwierzęta, Ludziki, Zestaw Kreatywny.

Z jakim zestawem rozpocząć naukę programowania w szkole podstawowej?

LEGO® Education WeDo 2.0 dla edukacji wczesnoszkolnej stanowi intuicyjne wprowadzenie w świat programowania. Dzięki kolorowym klockom i atrakcyjnym projektom edukacyjnym uczniowie w łatwy i przyjemny sposób rozwijają umiejętności programowania, logicznego i krytycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.

Jaki zestaw wybrać do nauki robotyki w szkole podstawowej?

Zestawy LEGO® Education SPIKE ™ Prime (dla klas 4-8) i LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (dla klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych) to edukacyjne pomoce wprowadzające uczniów w fascynujący świat programowania, inżynierii i robotyki. Dzięki nim uczniowie konstruują proste i zaawansowane budowle, roboty i pojazdy, przygotowując się do podejmowania zawodów przyszłości.

Gdzie znajdę materiały dla nauczyciela?

Bogaty zestaw zasobów dla nauczyciela, scenariuszy zajęć, kart inspiracji, filmów wideo i tutoriali znajduje się na stronie Autoryzowanego Dystrybutora  LEGO® Education w Polsce – Moje Bambino: https://mojebambino.pl/content/148-zasoby-lego-education oraz na stronie LEGO® Education: https://education.lego.com/pl-pl/lessons

Skąd mogę pobrać aplikacje do zestawów LEGO® Education?

Oprogramowanie można bezpłatnie pobrać ze strony  LEGO® Education: https://education.lego.com/en-us/downloads

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission. ©2020 The LEGO Group.