Wsparcie w postaci dofinansowania na zakup wyposażenia do pracowni w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

Rządowy program Laboratoria Przyszłości to projekt, w ramach którego szkoły podstawowe i ogólnokształcące szkoły artystyczne mogą otrzymać dofinansowanie na zakup wyposażenia pracowni, w których będą odbywały się zajęcia praktyczne. Na realizację założeń Programu przeznaczono 1 miliard złotych!

Sprawdź szczegóły

Szczegóły Programu Laboratoria Przyszłości

Kto może ubiegać się o dofinansowanie w Programie Laboratoria Przyszłości?

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości w 2021 roku o dofinansowanie mogły wnioskować:

↠ szkoły podstawowe
↠ 
ogólnokształcące szkoły artystyczne

Od 7 kwietnia do 31 maja trwa nabór dla podstawowych szkół niesamorządowych, w tym dla:

↠ szkół publicznych
↠ szkół niepublicznych
↠ publicznych i niepublicznych szkół artystycznych
↠ publicznych szkół w zakładzie poprawczym i schronisku dla nieletnich
↠ polskich szkół za granicą

Ponadto w naborze mogą brać udział również podstawowe szkoły samorządowe, które nie złożyły wniosku w pierwszym terminie.

Założeniem Programu jest wyposażenie placówek w sprzęt zamieszczony w katalogu wyposażenia podstawowego do 1 września 2022 roku. Wyposażenie z katalogu od przyszłego roku stanie się obowiązujące dla wszystkich wyżej wymienionych placówek, niezależnie od wzięcia przez nie udziału w Programie.

Jak wygląda proces wnioskowania?

Wnioskowanie w Programie Laboratoria Przyszłości zajmuje tylko kilka chwil i nie wymaga wkładu własnego. Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek przez internet, a następnie poczekać na jego weryfikację przez organ prowadzący i rozpatrzenie go przez wojewodę. Na końcu tego procesu zostaje ogłoszona decyzja w sprawie przyznania środków organom prowadzącym.

Harmonogram Programu Laboratoria Przyszłości

↠ 15 września 2021 – Rozpoczęcie konsultacji dotyczących wyposażenia zawartego w katalogu

↠ 30 września 2021 – Zakończenie konsultacji społecznych

↠ Początek października – Ogłoszenie finalnej wersji katalogu wyposażenia i rozpoczęcie zgłoszeń szkół samorządowych oraz organów prowadzących

↠ 30 listopada 2021 – Zamknięcie terminu zgłoszeń dla szkół samorządowych

↠ 31 grudnia 2021 – Ostateczny termin dla szkół samorządowych na wykorzystanie co najmniej 60% środków przyznanych w ramach programu

↠ 28 lutego 2022 – Przekazanie przez organy prowadzące informacji o wykorzystaniu wsparcia w 2021 roku

↠ 31 marca 2022 – Przekazanie przez wojewodę zbiorczej informacji o wykorzystaniu wsparcia w 2021 roku

↠ 31 maja 2022 – Termin składania wniosków dla podstawowych szkół samorządowych, które nie złożyły wniosku w pierwszym terminie

↠ 31 sierpnia 2022 – Ostateczny termin dla szkół samorządowych na wykorzystanie pozostałych maksymalnie 40% środków przyznanych w ramach programu

↠ 1 września 2022 – Ostateczny termin na dostarczenie wyposażenia Laboratoriów Przyszłości do szkół, które zgłosiły się przed 1 grudnia 2021 roku

↠ 23 stycznia 2023 – Termin na złożenie sprawozdania z realizacji programu w 2022 roku dla organów prowadzących podstawowe szkoły samorządowe

↠ 30 czerwca 2023 – Termin na dostarczenie zamówionego wyposażeniado szkół niesamorządowych i na na zaopatrzenie szkół samorządowych i niesamorządowych w wyposażenie z katalogu podstawowego Laboratoriów Przyszłości

O jakie wyposażenie można wnioskować w Programie Laboratoria Przyszłości?

Gdzie kupić wyposażenie do pracowni?

Firma Moje Bambino od lat pomaga placówkom edukacyjnym, wspierając je w trakcie programów rządowych. Także i tym razem zaangażowała się we wsparcie, opracowując katalog starannie wyselekcjonowanych produktów, które spełniają wymogi Katalogu wyposażenia Ministerstwa Edukacji i Nauki. Decydując się na ofertę Moje Bambino, zyskujesz profesjonalne wyposażenie i nieustające wsparcie na każdym etapie realizacji programu.

Obejrzyj Katalog Laboratoria Przyszłości:

Ponad 200 stron

Niemal 800 produktów

Szczegółowe informacje o Programie

Gotowe pakiety

Aranżacje pracowni

I wiele, wiele więcej!

Obejrzyj katalog Laboratoria PrzyszłościSPRAWDŹ OFERTĘ UZUPEŁNIAJĄCĄ NA ROK 2022

Odwiedź stronę https://www.laboratoriaprzyszlosci.edu.pl i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami odnośnie Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

 

Poznaj szczegółowe informacje na temat programu, gotowe pakiety wyposażenia podstawowego i dodatkowego, aranżacje pracowni oraz katalog pomocy rekomendowanych w Programie. Sprawdź, poprawność kalkulacji kosztów z pomocą kalkulatora wyposażenia.

Dlaczego warto odwiedzić stronę Programu Laboratoria Przyszłości?

  • Poznaj szczegółowe informacje na temat programu,
  • Przelicz koszty z pomocą kalkulatora,
  • Zainspiruj się aranżacjami pracowni,
  • Pobierz przydatne materiały dla nauczyciela,
  • Sprawdź katalog pomocy rekomendowanych w Programie.

POZOSTAŁE WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE W PROGRAMIE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Drukarki 3D

Drukarki 3D to nowoczesny sprzęt, który pozwala wprowadzić do zajęć lekcyjnych zagadnienia z zakresu modelowania 3D. Ta forma zajęć praktycznych zyskuje rosnącą popularność i pomaga urozmaicić lekcje o nową formę ćwiczeń. 

Program Laboratoria Przyszłości umożliwia szkołom podstawowym i ogólnokształcącym szkołom artystycznym na wyposażenie pracowni w drukarki 3D, dzięki którym uczniowie mogą rozwinąć szereg kompetencji kluczowych na rynku pracy w XXI wieku.

Mikrokontrolery i lutownice

Mikrokontrolery i lutownice pozwalają na zorganizowanie zajęć praktycznych z elektroniki i elektryki. Pozyskaną w ten sposób wiedzę uczniowie wykorzystują w późniejszym życiu podczas przeprowadzania drobnych napraw technicznych. Dzięki ćwiczeniom praktycznym z wykorzystaniem mikrokontrolerów i lutownic uczą się zaradności i samodzielności.

Wyposażenie pracowni w lutownice i mikrokontrolery możliwe jest dzięki dofinansowaniu placówek edukacyjnych w Programie Laboratoria Przyszłości.

Audio-wideo

Dzięki wyposażeniu pracowni w sprzęt audio-wideo edukacja XXI wieku może zostać poszerzona o praktyczne umiejętności z zakresu montażu i obróbki nagrań audiowizualnych. Uczniowie podczas zajęć z wykorzystaniem sprzętu audio i wideo rozwijają kreatywność i pogłębiają własne zainteresowania. 

Pracownia audio-wideo może zostać wyposażona w profesjonalny sprzęt do obróbki dźwięku i klipów wideo dzięki Programowi Laboratoria Przyszłości. Urządzenia są zgodne z wytycznymi katalogu wyposażenia opublokowanego przez MEiN.

Zobacz katalog Laboratoria Przyszłości

Obejrzyj Katalog Laboratoria Przyszłości:

↠ Ponad 200 stron

↠ Niemal 800 produktów

↠ Szczegółowe informacje o Programie

↠ Gotowe pakiety

↠ Aranżacje pracowni

I wiele, wiele więcej!

Skorzystaj z kalkulatora wyposażenia

↠ Wyliczenia według budżetu lub liczby uczniów,

↠ Wyposażenie pogrupowane według pracowni,

↠ Wyszukiwanie po kodzie produktu,

↠ Pokazuje stan wykorzystanych środków i pozostałą kwotę  do wydatkowania,

↠ Możliwość eksportu danych do arkusza kalkulacyjnego (.xls) lub dokumentu PDF.

Wnioskujesz o dofinansowanie do pracowni w ramach programu Laboratoria Przyszłości?

Zaufaj Moje Bambino i odbierz pakiet korzyści

Szkoły podstawowe i ogólnokształcące szkoły artystyczne, które zrealizują rządowy Program Laboratoria Przyszłości, korzystając z oferty Moje Bambino, otrzymają bogaty pakiet korzyści, które usprawnią procesy wdrażania rozwiązań cyfrowych w placówce:

  • dostęp do bazy e-zasobów edukacyjnych dla nauczycieli,
  • kompleksowe wsparcie techniczne i szkolenie z obsługi zakupionych rozwiązań,
  • terminowość obsługi i realizacji zamówienia,
  • serwis i obsługa posprzedażowa.
Skontaktuj się z naszymi konsultantami

Laptopy i Chromebooki

Szkoły podstawowe i ogólnokształcące szkoły artystyczne, które wnioskują o dofinansowanie na sprzęt i pomoce dydaktyczne w projekcie Laboratoria Przyszłości, mogą zakupić na potrzeby drukarki 3D laptopa. Zachęcamy do wyboru bogatej oferty laptopów i chromebooków w Moje Bambino.

WAŻNE: Liczba zakupionych laptopów nie może przekroczyć liczby zakupionych drukarek.

Laboratoria Przyszłości to program rządowy skierowany do publicznych i niepublicznych szkół podstawowych. Na jego cel przewidziano środki finansowe w wysokości 1 mld złotych. Środki przyznane z tytułu uczestnictwa w Programie Laboratoria Przyszłości mogą zostać przeznaczone na zakup wyposażenia, które posłuży uczniom do rozwijania umiejętności praktycznych. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony MEiN, placówki mogą stworzyć profesjonalne pracownie lub doposażyć istniejące. Dzięki temu uczniowie będą mogli nabywać kompetencje z zakresu prac technicznych, robotyki i kodowania, robótek ręcznych, prac kuchennych, druku 3D i obróbki audio-wideo. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało katalog wyposażenia podstawowego i dodatkowego, zawierający poszczególne kategorie wyposażenia. W ramach Programu można zakupić między innymi drukarki 3D, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, wyposażenie audio-wideo, lutownice, narzędzia do obróbki drewna i metalu, sprzęt AGD, klocki LEGO® Education, roboty edukacyjne, a także wyposażenie niezbędne do nauki robótek ręcznych. Ponadto można wykorzystać środki na zakup materiałów eksploatacyjnych, takich jak np. filamenty, nici, akcesoria do ozdabiania, artykuły metalowe (wkręty itp.), czy tempery. Dzięki pozyskanym środkom zakupione wyposażenie umożliwi uczniom nabywanie kompetencji STEAM (STREAM) poprzez ćwiczenia praktyczne. Uczniowie mogą efektywniej rozwijać się w obszarach takich, jak inżynieria, matematyka, sztuka, nauka, technologia i robotyka. Program Laboratoria Przyszłości pozwala na zakup wyposażenia, które od września 2022 roku stanie się obowiązkowe we wszystkich szkołach podstawowych. To największe wsparcie finansowe dla szkół w historii. Wyposaż swoją placówkę w laboratorium przyszłości z firmą Moje Bambino. Jako lider wyposażenia dla placówek edukacyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej, biorący udział w projektach wspierających szkoły i instytucje sektora edukacji, staramy się pomagać naszym Klientom w każdym przedsięwzięciu. Aktywnie wspieramy placówki biorące udział w programach rządowych, doradzając w kwestii doboru wyposażenia, tworząc narzędzia pomocne w trakcie wyboru sprzętu (np. kalkulatory), oferując katalogi ofertowe i gotowe kalkulacje. Stworzyliśmy również gotowe pakiety, które znacznie ułatwiają dobór wyposażenia, a ponadto występują w różnych wariantach, ponieważ staramy się dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Dokładamy wszelkich starań, oferując serwis i obsługę posprzedażową na najwyższym poziomie, a nasi konsultanci na infolinii są zawsze gotowi do pomocy i czekają na Państwa telefon. 

Nie zwlekaj dłużej i wyposaż pracownię w Programie Laboratoria Przyszłości z firmą Moje Bambino!