EDUKACYJNE KLOCKI GIGO

INTERDYSCYPLINARNE PODEJŚCIE DO WYKORZYSTANIA KLOCKÓW

Klocki, to pierwsza zabawka edukacyjna, jaka towarzyszy dziecku w rozwoju. Manipulując klockiem dziecko doświadcza wielu bodźców poznawczych, które wspierają i stymulują jego rozwój.

Edukacja, która dzieje się w rękach dziecka okazała się bardzo skuteczną metodą dotarcia także do dzieci ze specyficznymi trudnościami edukacyjnymi.

Naukowcy zgodnie przyznali, że nauka oparta na działaniu jest trwalsza i bardziej skuteczna, dlatego elementy, które sprzyjają manipulowaniu stały się bardzo popularne wśród dostępnych na rynku edukacyjnym pomocy dydaktycznych.

Klocki konstrukcyjne Gigo umożliwiają budowę maszyn, modeli, urządzeń, szczegółowo opisują zasady ich działania oraz pozwalają sprawdzić, czy i jak opracowana konstrukcja zadziała.

 

Lekcje z z wykorzystaniem Klocków Gigo rozwijają:

  • wyobraźnię przestrzenną
  • świadome wykorzystanie robotyki
  • twórcze myślenie i wyobraźnię
  • przydatne umiejętności praktyczne
  • zaangażowanie i skupienie uwagi
  • współpracę i współdziałanie między uczniami
  • umiejętności konstrukcyjne
  • umiejętność pracy z instrukcją
Sprawdź
Klocki Gigo energia wiatru na zajęciach STEAM z elementami fizyki
Klocki Gigo zestaw do programowania S4A

Konstruktywna edukacja z klockami Gigo w przedszkolu i w szkole podstawowej 

Odkryj możliwości edukacyjnych aplikacji, stworzonych z myślą o komforcie pracy nauczyciela i ucznia.

Dowiedz się więcej

POMOCE TRADYCYJNE UZUPEŁNIAJĄCE EDUKACJĘ Z KLOCKAMI GIGO

Klocki Gigo stwarzają szereg sytuacji edukacyjnych, w których nauczanie dzieje się nie tylko w umyśle, ale także w rękach dziecka. To bardzo ważne, by stwarzać uczniom takie środowisko edukacyjne, które będzie ich zachęcało do podejmowania wyzwań, poszukiwania rozwiązań, wdrażania innowacyjnych pomysłów, jednocześnie wspierając nauczyciela w realizowaniu zagadnień z podstawy programowej. Dobierz pomoce dydaktyczne w ofercie Moje Bambino, które uatrakcyjnią lekcje z klockami Gigo.

Wykorzystaj monitor dotykowy i tablicę interaktywną do przekazywania treści nauczania

Zwiększ możliwości nauczania dzięki nowoczesnym tablicom multimedialnym i monitorom insGraf DIGITAL, które pozwolą jeszcze lepiej prezentować materiał dydaktyczny i prowadzić dynamiczne oraz angażujące zajęcia dydaktyczne i kompensacyjne.

Potrzebujesz doradztwa, jakie pomoce dydaktyczne wybrać dla Twojej szkoły?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Ewa Myka-Zaprawa
667 633 861
e.myka@mojebambino.pl

Anita Smolińska
781 980 221
a.smolinska@mojebambino.pl

Mateusz Kociuba
667 622 034
m.kociuba@mojebambino.pl

Piotr Waś
504 266 598
p.was@mojebambino.pl

Napisz do nas!

Moje Bambino

ul. Graniczna 46, Łódź

biuro@mojebambino.pl

Formularz kontaktowy

Klocki edukacyjne Gigo to pomoc edukacyjna przeznaczona dla przedszkoli i szkół podstawowych. Klocki Gigo to połączenie klocków konstrukcyjnych z inteligentnym oprogramowaniem, umożliwiające budowanie dynamicznych maszyn, którymi można samodzielnie sterować. Ponadto zestawy Gigo umożliwiają wielokrotne przebudowywanie konstrukcji i tworzenie nowych modeli. Setki elementów zawartych w opakowaniu, pozwalają na konstruowanie wszelkiego rodzaju projektów, od najprostszych robotów do bardziej rozbudowanych i wielofunkcyjnych budowli. Zestawy pomagają uczniom rozwijać koncentrację, precyzję i logiczne myślenie, a także kreatywność, wyobraźnię, orientację przestrzenną i myślenie komputacyjne. Dzięki nauce z klockami Gigo dzieci uczą się, jak cierpliwie i wytrwale realizować zadania i skutecznie pracować w grupie. Klocki Gigo to gotowe zestawy klocków do złożenia modeli, przeznaczone do pracy w grupie, jak i nauki indywidualnej. Poziomy kursu są zaprojektowane w taki sposób, by stopień trudności wzrastał i łączył program nauczania z życiem codziennym uczniów. Dzięki przeprowadzonym eksperymentom, które łączą zabawę z nauką, dzieci rozwijają umiejętność rozwiązywania problemów. Praca z zestawem rozwija logiczne myślenie i kreatywność poprzez budowanie różnych typów modeli np. elektrowni wiatrowych czy prototypów energii słonecznej. Do zestawów dołączona jest graficzna ilustracja, która obrazuje jak złożyć model oraz zaprogramować projekt, by działał w realnym świecie. Wiedza zdobyta w czasie pracy z zestawami Gigo jest praktyczna i do wykorzystywania w życiu codziennym. Zestawy zawierają podręczniki z graficznymi instrukcjami, które szczegółowo, krok po kroku pokazują jak wykonać poszczególne modele, które następnie można zaprogramować. Dzięki temu dzieci mogą pracować samodzielnie lub w małych grupach. Z zestawami Gigo dzieci mogą skonstruować wiele ciekawych konstrukcji, takich jak: wiatrak, turbiny wiatrowe, przenośnik taśmowy, dźwig czy lawetę. Dzięki naukowo-poznawczym zestawom dziecko odkryje niezwykłe możliwości źródeł energii odnawialnej: wiatru, wody i słońca. Budując konstrukcję wykorzystywane w rzeczywistym życiu, dzieci są dodatkowo zmotywowane w swojej pracy, bo wiedzą, że to, co robią, ma realny wpływ na codzienne życie.
Szukasz edukacyjnych pomocy do nauki programowania i konstruowania realnych projektów? Sprawdź naszą ofertę.