NAUKA PROGRAMOWANIA PRZEZ ZABAWĘ

DLA PRZEDSZKOLAKÓW, DZIECI W MŁODSZYM WIEKU SZKOLNYM ORAZ UCZNIÓW KLAS IV-VI

Roboty edukacyjne, nazywane w podstawie programowej również pojazdami samojezdnymi, to doskonałe narzędzie do wprowadzenia podstaw programowania wśród najmłodszych uczniów. Proste w obsłudze, angażują kilka zmysłów dziecka równocześnie: dotyk, wzrok i słuch; rozwijają umiejętność współpracy w grupie, wyobraźnię przestrzenną i planowanie ruchu w kontekście rozwiązania zadania. Roboty mogą być wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych z różnych przedmiotów, od inwencji uczniów i nauczyciela zależy to, jak wykorzystamy możliwości edukacyjne robotów, by wspierać rozwój kompetencji kluczowych u dziecka. Bee boty uczą powtarzalności w pisaniu programów, rozwijają świadomość, akcji i reakcji, wspierają przewidywanie zachowania robota z wykorzystaniem prostych programów. Z robotami możemy realizować założenia podstawy programowej w obszarze nabywania kompetencji matematycznych, umiejętności budowania zrozumiałych komunikatów oraz współdziałania i współpracy w grupie.

 

Lekcje z botami TTS rozwijają u uczniów:

  • planowanie działań,
  • logiczne myślenie,
  • racjonalne korzystanie z nowych technologii,
  • zaangażowanie i skupienie uwagi,
  • kompetencje cyfrowe,
  • wyobraźnię i kreatywne myślenie,
  • współpracę w grupie,
  • uczenie się od siebie nawzajem,
  • naukę prostych języków programowania.
Zobacz więcej
bee bot opis czujników robota do programowania dla przedszkoli
tabela z przedziałem wiekowym dla robotów do programowania beebot

Programowanie z robotami TTS w przedszkolu i w szkole podstawowej

Poznaj pomoce edukacyjne dostosowane do potrzeb ucznia w każdym wieku.

Bee-bot

Blue-bot

Pro-bot

InO-bot

Dowiedz się więcej

PRODUKTY POLECANE DO PRACY Z ROBOTAMI TTS

Pracę z robotami edukacyjnymi Bee-bot, Blue-bot, Pro-bot, InO-bot wzbogacą różnego rodzaju maty edukacyjne, karty pracy, kafelki TacTiles, dostępne w ofercie Moje Bambino. To ważne, by wdrażając dzieci do programowania zadbać o sprzyjające środowisko edukacyjne, które w ciekawy sposób zachęci uczniów do poznawania tajników nowych technologii i pokaże praktyczne walory edukacji cyfrowej.

Wykorzystaj interaktywny monitor dotykowy do skutecznej nauki programowania

Zwiększ możliwości pracy z robotami TTS dzięki innowacyjnym monitorom dotykowym insGraf DIGITAL, które pozwolą prezentować materiał dydaktyczny w atrakcyjny i dynamiczny sposób, zapewniając angażujące i pełne pasji zajęcia z programowania.

Potrzebujesz doradztwa w wyborze pomocy dydaktycznych do nauki kodowania i programowania?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Ewa Myka-Zaprawa
667 633 861
e.myka@mojebambino.pl

Anita Smolińska
781 980 221
a.smolinska@mojebambino.pl

Mateusz Kociuba
667 622 034
m.kociuba@mojebambino.pl

Piotr Waś
504 266 598
p.was@mojebambino.pl

Napisz do nas!

Moje Bambino

ul. Graniczna 46, Łódź

biuro@mojebambino.pl

Formularz kontaktowy

Robot Bee-Bot to pomoc dydaktyczna do nauki programowania w przedszkolu, która rozwija logiczne myślenie, poprzez naukę na konkretach i edukacyjną zabawę. Dzięki intuicyjnej obsłudze sympatyczny robot pszczółka może być użytkowany przez dzieci już od 3 roku życia. Zabawa robotem rozwija myślenie abstrakcyjne i sekwencyjne, a także orientację kierunkową na płaszczyźnie i umiejętności motoryczne. Pomoc motywuje do podejmowania aktywności ruchowej, rozwija kompetencje językowe, koncentrację i współpracę w grupie. Robot Bee-Bot posiada na grzbiecie 4 przyciski kierunku ruchu, a także przyciski startu, pauzy i anulowania, dzięki którym dzieci mogą programować bez wykorzystania nowoczesnych technologii. W celu zaprogramowania robota, dzieci naciskają przyciski kierunkowe w odpowiedniej sekwencji, a następnie zatwierdzają przyciskiem GO. Wówczas pszczółka porusza się wyznaczoną przez dziecko trasą. Robot może zapamiętać aż do 40 ruchów, dzięki czemu każdy przedszkolak w grupie może wziąć aktywny udział w zabawie i zaprogramować własny ruch robota. Istnieje także możliwość rozbudowania Bee-Bota o dodatkowe akcesoria, dzięki którym dzieci mogą budować tunele, tworzyć przeszkody, a nawet rysować z wykorzystaniem robota. Maty tematyczne z ciekawą scenerią i siatką dopasowaną do długości odcinków ruchu pszczółki, pozwalają na jeszcze ciekawsze zajęcia z programowania. Mata tematyczna do Bee-Bota „Kraina baśni” pozwala na omówienie najbardziej popularnych bajek czy zaprogramowanie pszczółki tak, by odwiedziła domy 3 świnek lub złotowłosej i misiów. Zabawa z wykorzystaniem maty „farma” będzie doskonałą okazją do zapoznania dzieci z życiem w gospodarstwie. Z kolei kolorowej maty „nadmorski kurort” można użyć do rozmowy z dziećmi o wakacjach, dzięki czemu rozwiną one swoje umiejętności językowe i nauczą się opowiadać ciekawe historie.
Już dziś zamów pomoc dydaktyczną Bee-Bot do Twojego przedszkola lub szkoły podstawowej i zachęć najmłodszych do programowania przez zabawę.