LIDER NA RYNKU ROBOTÓW EDUKACYJNYCH

Stwórz i zaprogramuj własnego robota edukacyjnego
z zestawem Abilix Krypton

Nauka kodowania i  programowania stała się nieodłącznym elementem programu nauczania w szkołach podstawowych, a wykorzystanie robotów edukacyjnych na dobre zadomowiło się w codzienności szkolnej.

Roboty z serii Abilix Krypton to innowacyjne narzędzia edukacyjne w nurcie STREAM, które wspierają realizację podstawy programowej w obszarze kodowania, programowania oraz robotyki. Różnorodność klocków i innowacyjna konstrukcja otwiera przed uczniami nieskończenie wiele możliwości tworzenia projektów i budowania interaktywnych modeli. Konstruuj, programuj i rozwijaj kompetencje XXI wieku z robotami edukacyjnymi Abilix.

 

Lekcje z zestawami Abilix Krypton rozwijają u uczniów:

  • umiejętności kodowania i programowania
  • kreatywność i twórcze podejście do rozwiązywania problemów
  • kompetencje XXI wieku
  • międzyprzedmiotowe podejście do nauki
  • umiejętność dostrzegania błędów i ich korygowania
  • myślenie komputacyjne
  • umiejętność współpracy i pracy w grupie
Sprawdź ofertę
robot abilix do nauki programowania w szkole
abilix krypton zawartość zestawu do programowania

Jak pracować zestawami Abilix Krypton?

Zestawy Krypton to podzielone na różne poziomy zaawansowania serie klocków do konstruowania robotów. Każdy z robotów składa się ze sterowników, zwanych mózgami robotów, sensorów, silników, klocków 3D oraz specjalnej aplikacji z interaktywną instrukcją, opisującą krok po kroku sposób wykonania danego robota. Zaprzyjaźnij się i rozwijaj się wraz z robotem Abilix Krypton dzięki aplikacji mobilnej, pracującej na trzech poziomach:

  • Abilix DRAG&DROPintuicyjne oprogramowanie dla początkujących. Buduj algorytmy najprostszą metodą „przeciągnij i upuść”.
  • Abilix SCRATCHnajpopularniejszy język programowania w polskich szkołach dla średnio zaawansowanych. Buduj własne schematy blokowe za pomocą kafelków z komendami.
  • Abilix FLOW-CHARTprogramowanie za pomocą algorytmów/schematów blokowych dla uczniów na poziomie średniozaawansowanym.
abilix krypton przykład karty w aplikacji do programowania
abilix krypton przykład karty w aplikacji do programowania
abilix krypton przykład zadania w aplikacji do programowania
Dowiedz się więcej

ROBOTY ABILIX KRYPTON

Rozwiązania dla różnych poziomów edukacji

Poznaj innowacyjne rozwiązania na ciekawe i pełne pasji zajęcia. Konstruuj roboty i wspieraj Uczniów w kształtowaniu kompetencji XXI wieku.

Sprawdź ofertę

PRODUKTY POLECANE DO PRACY Z ROBOTAMI ABILIX KRYPTON

Pracę z robotami edukacyjnymi Abilix Krypton wzbogacają materiały uzupełniające dla nauczyciela. Opracowane przez zespół specjalistów scenariusze lekcyjne odpowiadają na założenia podstawy programowej, wspomagając pracę nauczyciela podczas lekcji. Zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne z wykorzystaniem Abilix Krypton, możemy urozmaicić wykorzystując matę edukacyjną przeznaczoną do pracy z każdym modelem Abilix, wraz z propozycjami jej wykorzystania. Ciekawą propozycją, która z pewnością urozmaici zajęcia jest także zestaw klocków KORBO, stanowiący rozszerzenie do każdego modelu Abilix dla klas 1 – 3. 

Interaktywna nauka z tablicami interaktywnymi i monitorami dotykowymi insGraf DIGITAL

Spraw by tworzenie interaktywnych modeli stało się prawdziwą pasją dla Twoich uczniów. Rozbudź w nich chęci do samodzielnego konstruowania robotów przy pomocy klocków, sterowników i aplikacji wykorzystując możliwości interaktywnego monitora dotykowego insGraf DIGITAL.

Potrzebujesz doradztwa, jak wypełnić wniosek o dofinansowanie w ramach programu Zdalna Szkoła +?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Ewa Myka-Zaprawa
667 633 861
e.myka@mojebambino.pl

Anita Smolińska
781 980 221
a.smolinska@mojebambino.pl

Mateusz Kociuba
667 622 034
m.kociuba@mojebambino.pl

Piotr Waś
504 266 598
p.was@mojebambino.pl

Napisz do nas!

Moje Bambino

ul. Graniczna 46, Łódź

biuro@mojebambino.pl

Formularz kontaktowy

Robot Abilix to nowoczesna pomoc edukacyjna do nauki programowania i robotyki w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Jest to również narzędzie edukacyjne STEAM, przydatne w nauczaniu przedmiotów ścisłych oraz rozwijaniu kompetencji XXI wieku, takich jak: logiczne myślenie, kreatywność, rozwiązywanie problemów czy współpraca w grupie. Ta innowacyjna pomoc edukacyjna daje możliwość nauki programowania w aż 3 językach. Abilix DRAG&DROP zapewnia łatwe i intuicyjne programowanie dla początkujących, polegające na przeciąganiu i przestawianiu „kafelków” z komendami dla robota. Z robotem edukacyjnym Abilix Krypton istnieje również możliwość nauki programowania z wykorzystaniem najpopularniejszego języka programowania w polskich szkołach – Abilix SCRATCH. Natomiast Abilix FLOW-CHART to algorytmy/schematy blokowe dla średniozaawanasowanych, pozwalający rozszerzyć możliwości pracy z pomocą dydaktyczną. Robot Abilix Krypton może być programowany za pomocą aplikacji dostępnych na tablecie, telefonie lub komputerze. Jedną z nich jest aplikacja mobilna Abilix Krypton Today’s Future na tablety i telefony (Android i IOS), zawierająca samouczek „Poznaj Kryptona”, moduły do programowania w 3 językach: Drag & Drop, Scratch, Flow Chart oraz interaktywne instrukcje do budowy 17 modeli. W zestawach znajdują się czujniki i silniki, umożliwiające poruszanie się robotów oraz pomagające im m.in. słyszeć, reagować na dotyk czy rozpoznawać swoje położenie w przestrzeni. Wydajny procesor znajdujący się w mózgu robota, błyskawicznie przetwarza skomplikowane operacje, dzięki czemu urządzenia natychmiast wykonują polecenia. Oprócz tego w zestawie znajduje się 1550 klocków, które są innowacyjnym systemem, pozwalającym łączyć ze sobą elementy nawet z sześciu stron, dającym praktycznie nieskończone możliwości w zakresie tworzenia projektów. Dzięki temu nauka programowania dla dzieci staje się bardziej kreatywna. Wraz z klockami otrzymujecie Państwo 15 dedykowanych scenariuszy lekcyjnych przygotowanych przez doświadczonych nauczycieli i trenerów – Mistrzów Robotyki. Lekcje te zawierają szczegółowe, rozpisane krok po kroku aktywności, które składają się na kurs programowania zestawów Abilix. Materiały dydaktyczne zawarte w zestawie Abilix Krypton są nieocenionym wsparciem dla nauczycieli.
Szukasz pomocy dydaktycznych do nauki programowania w szkole podstawowej? Sprawdź naszą ofertę.